Pozytywne podsumowanie tygodnia

Pozytywne podsumowanie tygodnia

Piątek, piąteczek, piątunio!

Wreszcie nadchodzi upragniony , 5-ty dzień pracy. Za chwilę weekEEEend! Tymczasem Ciebie dopasają dziwne wyrzuty sumienia i poczucie winy.  Kolejny tydzień, a Twój projekt cały czas nie zamknięty! Co ja właściwie zrobiłem/zrobiłam w tym tygodniu? Znowu tak mało?! I jeszcze ten niedokończony raport!

Znasz to z własnego doświadczenia?

Ja znam, dlatego dziś chcę się podzielić z Tobą jedną techniką , którą stosuję i która bardzo pomaga mi w tym, aby zamknąć tydzień i ze spokojną głową wylogować się do życia, aby udać się za zasłużony weekend:)

Chodzi o Pozytywne Podsumowanie Tygodnia

Od poniedziałku do piątku zazwyczaj pędzimy od jednego zadania do drugiego. Całymi dniami biegamy, załatwiamy sprawy, wypełniamy obowiązki, a wieczorem padamy zmęczeni na twarz…. 
Do tego cały czas jesteśmy niezadowoleni z siebie, gdyż myślimy tylko o tym co jeszcze mamy do załatwienia, ile jeszcze przed nami, czego nie zdążyliśmy zrobić. Rzadko koncentrujemy się na tym co było dobre, co nam się udało, co nam się powiodło. A przecież w naszym życiu jest takich rzeczy mnóstwo!

Dlatego w każdy piątek poświęć 5 minut i zastanów się:
– Co udało Ci się zrobić/załatwić w tym tygodniu?
– może odbyłaś/odbyłeś jakieś owocne spotkanie?
– może zakończyłaś/zakończyłeś jakiś projekt?
– albo zaczęłaś/zacząłeś coś nowego?
– może wpadłaś/wpadłeś na jakiś genialny pomysł?
Jak chcesz możesz zajrzeć do swojego kalendarza, aby przekonać się ILE RZECZY UDAŁO CI SIĘ ZROBIĆ!

I pogratuluj sobie wspaniałego tygodnia!

U mnie to ćwiczenie zazwyczaj wywołuje uczucie dumy, radości, poczucie samosterowności i dobrze wypełnionego obowiązku:)

Mam nadzieję, że ta prosta technika pomoże Ci nie tylko pozytywnie zamknąć tydzień, ale przyniesie Ci falę pozytywnych emocji, które będą doskonałą bazą do tego, aby z czystym sumieniem i poczuciem spełnienia w pełni udać się za weekendowy RELAX:)

Co Tobie udało się zrobić/skończyć w tym tygodniu?

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *