„LESS TECHNOSTRES” 

PRAKTYCZNY WARSZTAT 

Jak odzyskać spokój i harmonię wewnętrzną w niespokojnych czasach

 

Czy Twoim pracownikom palą się już wszystkie kontrolki?

Są przepracowani, zmęczeni, nerwowi i wypaleni?

Pomóż im odzyskać równowagę i przekuć stres w energię do działania!

 

Stres to największy bloker dobrostanu i szczęścia. W życiu zawodowym zmniejsza produktywność, blokuje kreatywność i wywołuje efekt “utknięcia”. Wpływa negatywnie na zdrowie, odporność, powoduje rozdrażnienie i nerwowość, wpływa destrukcyjnie na relacje międzyludzkie.

 

Polska na 1 miejscu w Europie w odczuwaniu stresu

 

Szybkie tempo życia i zmian, sytuacja geopolityczna i ekonomiczna, wszechogarniająca technologia, światło niebieskie, siedzący tryb życia, presja czasu, nadmiar obowiązków i duża ilość informacji powoduje obecnie jeszcze większą wrażliwość na stres. Codziennie jesteśmy narażeni na kontakt z wieloma stresorami.

Niezwykle szybko zmieniają się także wyzwania, z jakimi przychodzi nam się mierzyć zarówno w domu jak i w pracy. Nasze zadania stają się coraz bezpieczniejsze i mniej wymagające pod względem fizycznym, rosną natomiast obciążenia psychiczne, którym musimy sprostać. Zdrowie psychiczne, czyli stan charakteryzujący się emocjonalnym dobrostanem staje się w obecnej rzeczywistości towarem deficytowym.

Pierwszym krokiem do odzyskania dobrostanu jest zarządzanie stresem. Stres towarzyszy nam cały czas i trudno jest go wyeliminować całkowicie. Niski poziom stresu jest wręcz pożądany, gdyż działa mobilizująco i kreatywnie. Jednak jego zbyt wysoki poziom blokuje i paraliżuje. W zarządzaniu stresem chodzi więc o to, aby go obniżyć do takiego poziomu, który pozwoli nam swobodnie, kreatywnie i satysfakcjonująco funkcjonować.

 

Eustres czyli dobry stres jest naszą codziennością. Motywuje do działania, wspiera koncentrację, pobudza kreatywność, a tym samym wspomaga realizację celów.  Dystres, czyli stres negatywny to przeciążenie układu nerwowego. Dopada nas kiedy brak nam mechanizmów samoregulacji. Przegrzewa nam się silnik i zaczynają nam się palić wszystkie kontrolki. W wyniku dystresu popełniamy więcej błędów i odczuwamy szereg nieprzyjemnych dolegliwości psychofizycznych.

Nie jesteśmy jednak w tej sytuacji bezradni. Najwyższy czas nauczyć się zarządzać stresem, aby uczynić z niego swojego sprzymierzeńca!

Podczas warsztatu uczestnicy poznają najbardziej skuteczne techniki w walce ze stresem i technostresem. Dostaną gotowe do wdrożenia narzędzia, dzięki którym poczują w sobie kojący spokój a destrukcyjną energię presji i stresu zamienią w pozytywną energię do działania!

Uczestnicy warsztatu:

=

Zdiagnozują swój indywidualny poziom stresu i zobaczą z jakiego miejsca startują

=

Zidentyfikują największe stresory i zobaczą jak je wyeliminować

=

Nauczą się jak wejść w stan najwyższej efektywności czyli "flow"

=

Nauczą się jak zarządzać swoją energią w ciągu dnia

=

Zobaczą co działa z walce ze stresem, a co nie i dlaczego metody, które najczęściej stosują nie działają, lecz wywołują efekt “jo-jo”

=

Przećwiczą na żywo najskuteczniejsze techniki, narzędzia i sposoby na relaksację i wyciszenie

=

Stworzą swoją indywidualną "szczepionkę antystresową"

=

Poznają 8 najlepszych “odstresowaczy” na świecie

Opinie o warsztacie

Ewa to prawdziwy motor napędowy do działania! Po uczestnictwie w jej webinarze zawsze przez kilka kolejnych dni odczuwam mnóstwo motywacji i energii. Ogromny zasób wiedzy – zarówno teoretycznej jak i praktycznej, i towarzyszące temu profesjonalne mentorskie podejście sprawiają, że Ewa to dla mnie autorytet w dziedzinie cochingu. Z czystym sumieniem polecam i rekomenduje zajęcia prowadzone przez Ewę – wyniosłam z nich więcej, niż z niejednej lektury dotyczącej tematyki slow life i mindfulness.

Marta

 

Świetny warsztat 🙂 Ewa w bardzo przyswajalny i obrazowy sposób rozłożyła problem stresu na czynniki pierwsze oraz zaprezentowała konkretne narzędzia i ćwiczenia do radzenia sobie z nim. Teraz najważniejsze, żeby znaleźć tę odrobinę czasu na konsekwentne wdrażanie wskazówek Ewy w życie.

Agata

 

Wow. Bardzo ciekawe odkrycie ze źródłem stresu jest przed wszystkim umysł w którym pojawia się 50 tys dziennie. Dzięki koncentracji na wdzięczności i docenianu tego co dobre oraz technikom relaksacyjnym już zacząłem się czuć lepiej i mam w końcu poczucie że wiem jak to kontrolowac. Dziękuję Ewa. Czekam na więcej

Mariusz

 

Warsztaty panowania nad stresem z Ewą były tym, czego potrzebowałam w trudnym czasie, kiedy moje ciało zaczęło dawać psychosomatyczne oznaki wyczerpania. Ewa doskonale sprawdza się w roli….Jej optymizm i niewyczerpywalna pozytywna energia w połączeniu z profesjonalną wiedzą, którą w sposób czytelny i praktyczny przekazuje innym powodują, że po sesji z nią poczułam silny przypływ mocy witalnych i wewnętrznego spokoju. Dziękuję bardzo.

Paulina

Warsztat jest dostępny w wersji stacjonarnej oraz online.

W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszam do kontaktu.

Cześć! Witaj w podróży po własne szczęście

Nazywam się Ewa Chojecka i jestem Trenerką Psychologii Pozytywnej i Chief Happiness Officerem.

Prowadzę szkolenia, warsztaty i programy edukacyjne z pomagające podnieść poziom dobrostanu i szczęścia na co dzień, zarówno w życiu jak i w pracy.

Jestem zafascynowana podnoszeniem dobrostanu i jakości życia poprzez zwiększanie samoświadomości, wdrażanie technik psychologii pozytywnej, psychologii szczęścia, filozofii Tu i Teraz oraz mądrości Wschodu.

Ukończyłam kierunek „Psychologia Pozytywna – Trener umiejętności psychospołecznych” na UW oraz  „Happiness Studies Academy ” – program prowadzony przez największy na świecie autorytet w dziedzinie teorii i praktyki szczęścia – Profesora Harvardu Tal Ben-Shahar.