Cześć! Witaj w podróży po własne szczęście

Nazywam się Ewa Chojecka i jestem Trenerką Psychologii Pozytywnej i Chief Happiness Officerem.

Prowadzę szkolenia, warsztaty i programy edukacyjne  pomagające podnieść poziom dobrostanu i szczęścia na co dzień, zarówno w życiu jak i w pracy.

Jestem zafascynowana podnoszeniem dobrostanu i jakości życia poprzez zwiększanie samoświadomości, wdrażanie technik psychologii pozytywnej, psychologii szczęścia, filozofii Tu i Teraz oraz mądrości Wschodu.

Pracownia Życia zrodziła się z mojej pasji, jaką jest podnoszenie jakości życia i poczucia szczęścia poprzez zwiększanie samoświadomości, wdrażanie technik psychologii pozytywnej, psychologii szczęścia, filozofii Tu i Teraz oraz mądrości Wschodu. Codzienne dbanie o emocjonalny wellness i psychiczny wellbeing jest nie tylko moim stylem życia, ale też przesłaniem, którym chciałabym zarażać innych.

 

 

Ukończyłam kierunek „Psychologia Pozytywna – Trener umiejętności psychospołecznych” na UW oraz  „Happiness Studies Academy ” – program prowadzony przez największy na świecie autorytet w dziedzinie teorii i praktyki szczęścia – Profesora Harvardu Tal Ben-Shahar. Ukończyłam także liczne kursy Psychologii Pozytywnej oraz kurs „Positive Psychology & Wellbeing” na Uniwersytecie Yale w USA.

Moimi Mistrzami od których czerpię najwięcej są praktycy dobrostanu tacy jak David R. Hawkins, Antony de Mello, Lao Tze, Ekhart Tolle, Martin Seligman, Sonya Lubomirsky, Ajahn Brahm, Abraham Hicks czy Alan Watts. Staram się także uczyć jak najwięcej od natury, od moich przyjaciół, od innych ludzi oraz od życia.

Certyfikaty i dyplomy

Ewa Chojecka prelekcje i wystąpienia<br />

Czuję, że jest to moja wewnętrzna misja, aby dzielić się tym, czego na swojej drodze doświadczyłam i co udało mi się odkryć, gdyż jestem przekonana, że to są absolutnie najważniejsze rzeczy w życiu. Chcę pomóc każdemu w dotarciu do źródeł radości i szczęścia. Każdy bowiem zasługuje na spełnione życie. Nikt nas jednak nie uczył tego jak sobie radzić z własnym wnętrzem. W szkole nie nauczono nas NIC o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi. W domach też bywało różnie. Dlatego w dorosłym życiu warto przejąć odpowiedzialność za własne życie i dobrostan. Wyjść wreszcie z roli ofiary. Nauczyć się słuchać swojego wnętrza, dbać o siebie i swoje potrzeby. Przejąć ster naszego własnego życia, aby żeglować w kierunku pokoju, miłości, radości i spełnienia.

W swoją swoją „podróż w poszukiwaniu siebie i szczęścia” wyruszyłam kilkanaście lat temu i cały czas w niej jestem. Pomimo tego, że byłam w wielu miejscach na świecie to właśnie podróż do własnego wnętrza i do źródeł szczęścia okazała się najbardziej fascynującą wyprawą w moim życiu.

Od zawsze poszukiwałam sposobów na satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Intrygowało mnie „rozgryzienie życia”, zgłębienie ludzkiej psychiki i poznanie mechanizmów, które nią rządzą. Moje życie wewnętrzne zawsze było przebogate i działo się w nim tak wiele, że nie zawsze byłam w stanie to opanować. Przez długi czas zmagałam się z depresją. Liczne kursy, szkolenia, psychoterapia, medytacja, joga, mindfullness, niezliczona liczba książek i codzienne studiowanie siebie pozwoliło mi na to, aby wyjść z mroku i nauczyć się żyć pełniej i szczęśliwej. Nie był to proces ani łatwy, ani szybki. Wiele lat ze swojego dorosłego życia poświęciłam na to, aby zrozumieć siebie, zaakceptować, polubić i pokochać oraz odnaleźć swoją „ścieżkę życia”. Nie jest to jednak misja skończona, gdyż czuję, że wiele jeszcze fascynujących odkryć przede mną.

|

Szczęście nie jest stanem do osiągnięcia, ale sposobem podróżowania

~ Margaret Lee Runbeck

Według mnie droga do spełnionego życia składała się z trzech etapów:

=

Samopoznanie

Dziś wiem, że samoświadomość jest absolutną podstawą i filarem pełnego i satysfakcjonującego życia. Niestety nikt nie uczy nas w szkole jak rozpoznać swoje emocje, swoje unikalne talenty, swoje prawdziwe „Ja”. To jest praca, którą musimy samoświadomie wykonać sami w dorosłym życiu.

=

Akceptacja

(tego gdzie jestem, jaka jestem, jaki jest świat, jacy są ludzie). To po prostu zgoda na to co jest. Odpuszczenie. Uwolnienie. Brak oporu. Przełomem w tej kwestii u mnie była lektura wspaniałej książki Davida Hawkinsa „Sztuka Uwalniania”. Nie musisz nic naprawiać. Nie jesteś zepsutym przedmiotem. Twoją rolą jest jedynie pełna i bezwarunkowa akceptacja tego kim jesteś. Od tego momentu zaczyna się magia.

=

Techniki i sposoby na bardziej satysfakcjonujące i szczęśliwe życie

To jest etap, który obecnie najbardziej mnie fascynuje i pochłania. Cały czas odkrywam nowe metody i sposoby na to, aby moje życie było jeszcze lepsze i szczęśliwsze. Będę dzielić się z Tobą tymi odkryciami, abyś mogła także na własnej skórze doświadczyć tego samego:)

Poznaj kim jesteś. Pokochaj siebie. Pozostań sobą

Najważniejsza podróż, w jaką można wyruszyć, to podróż w głąb siebie. To tu ukryte są wszystkie skarby świata.

Jak możemy współpracować

 

🦋 prowadzę warsztaty, szkolenia i webinary wspierające wellbeing i mental health, redukujące stres i podnoszące poczucie szczęścia w pracy i w życiu (NOWOŚĆ – 2 częściowy Wellbinar „Jak oswoić lęk o przyszłość”)
🦋 pomagam pracownikom zdalnym i hybrydowym odnaleźć się w „new normal” – prowadzę kompleksowy program dla firm „Digital wellbeing w nowej rzeczywistości” na podstawie autorskiego modelu „Digital Wellbeing Model Canvas”
🦋 wspieram firmy w podnoszeniu poziomu szczęścia pracowników jako zewnętrzny Chief Happiness Officer

Sprawdź szczegóły w zakładce Współpraca ze mną

Opinie o moich szkoleniach

Świetny warsztat 🙂 Ewa w bardzo przyswajalny i obrazowy sposób rozłożyła problem stresu na czynniki pierwsze oraz zaprezentowała konkretne narzędzia i ćwiczenia do radzenia sobie z nim. Teraz najważniejsze, żeby znaleźć tę odrobinę czasu na konsekwentne wdrażanie wskazówek Ewy w życie.

– Agata

Warsztaty z Ewą były tym, czego potrzebowałam w trudnym czasie, kiedy moje ciało zaczęło dawać psychosomatyczne oznaki wyczerpania. Ewa doskonale sprawdza się w roli. Jej optymizm i niewyczerpywalna pozytywna energia w połączeniu z profesjonalną wiedzą, którą w sposób czytelny i praktyczny przekazuje innym powodują, że po sesji z nią poczułam silny przypływ mocy witalnych i wewnętrznego spokoju. Dziękuję bardzo.

– Paulina

Wow. Bardzo ciekawe odkrycie ze źródłem stresu jest przed wszystkim umysł w którym pojawia się 50 tys myśli dziennie. Dzięki koncentracji na wdzięczności i docenianu tego co dobre oraz technikom relaksacyjnym już zacząłem się czuć lepiej i mam w końcu poczucie że wiem jak to kontrolowac. Dziękuję Ewa. Czekam na więcej

– Mariusz

Ewa to prawdziwy motor napędowy do działania! Po uczestnictwie w jej webinarze zawsze przez kilka kolejnych dni odczuwam mnóstwo motywacji i energii. Ogromny zasób wiedzy – zarówno teoretycznej jak i praktycznej, i towarzyszące temu profesjonalne mentorskie podejście sprawiają, że Ewa to dla mnie autorytet w dziedzinie cochingu. Z czystym sumieniem polecam i rekomenduje zajęcia prowadzone przez Ewę – wyniosłam z nich więcej, niż z niejednej lektury dotyczącej tematyki slow life i mindfulness. 

– Marta

Świetnie zaplanowany warsztat, informacje podane ciekawej, skondensowanej formie. Dużo praktycznych ćwiczeń. Cały czas w pełnej interakcji z uczestnikami. Jestem pod wrażeniem, jak dużo wiedzy da się przekazać w tak krótkim czasie. 

– Aga

Zdecydowałem się na współpracę z Ewą, gdyż potrzebowaliśmy wzmocnić ducha „team spirit” w zespole zdalnym. Program „Digital Wellbeing” okazał się strzałem w 10! Ewa jest super pozytywną osobą, zaraziła nasz zespół dobrą energią, tak, że wszyscy wyczekiwali kolejnego spotkania. Sesje grupowe oprócz warstwy merytorycznej niosły również element integracyjny, więc dostawaliśmy 2w1. Ćwiczenia w których poznaliśmy bliżej siebie i sposoby w jakie powinniśmy się między sobą komunikować były dla nas bezcenne. Z całym zespołem serdecznie polecamy Pracownię Życia Ewy!

– Ela

Ewa, dziękuję Ci za to fantastyczne doświadczenie, jakim było uczestniczenie w Twoim warsztacie:) jesteś ciepłą, stwarzającą bezpieczną atmosferę, a przede wszystkim kompetentną prowadzącą:) wiarygodność, to kolejna cecha, która mnie do Ciebie przyciąga – jesteś absolutnie przekonująca w tym, co mówisz i robisz:) Dziękuję:)

– Viola

Są dni, kiedy masz wrażenie, że udało Ci się wycisnąć z nich każdą minutę, w takim naprawdę pozytywnym znaczeniu. Dla mnie takim właśnie dobrym dniem była sobota z warsztatami „Dogonić własne szczęście”, prowadzonymi fantastycznie przez Ewę. Psychologia pozytywna w pigułce, bardzo ciekawie i profesjonalnie przekazana wiedza, ćwiczenia, które pozwalają odkryć co nieco na własny temat (są niespodzianki!), do tego świetna atmosfera i mnóstwo pozytywnej energii od innych Uczestników. Szczęścia nie trzeba gonić, jest bliżej niż nam się wydaje😊 Chętnie wrócę, jeśli będzie ciąg dalszy!

– Agnieszka

Bardzo polecam warsztaty z Ewą , super kobieta, dobra energia, super ćwiczenia pomagające odkryć swoje wnętrze i wartości. Było super, a szarlotka w wykonaniu Ewy aby osłodzić nam wspólnie spędzony czas-REWELACJA

– Monika

O mnie

Kocham wolność, psychologię pozytywną oraz filozofię „tu i teraz”. Z biegiem lat coraz mniejszą wartośc mają dla mnie dobra materialne, a coraz bardziej cenię sobie spokój i wewnętrzną radość ,harmonię, relacje, kontakt z naturą. Jestem pasjonatką sportu, głównie siatkówki plażowej i sportów rakietkowych. Nałogowo gram w tenisa. Uprawiam też jogę. Medytuję. Kocham podróżować i żeglować. Od lat jestem zakochana w Hiszpanii,która  urzekła mnie nie tylko swoim przyjaznym klimatem ale głównie wszechobecną „radością życia”. Na zdjęciu jestem w Sitges – przepięknej miejscowości pod Barceloną .