O mnie

Nazywam się Ewa Chojecka i chcę być Twoim towarzyszem w drodze odkrywania Twojego unikalnego potencjału oraz szczęścia, które jest w Tobie.

Jako Chief Happiness Officer i orędowniczka idei „pracoszczęścia” pomagam zadbać o emocjonalny wellness i psychiczny wellbeing pracowników, aby podnieść poziom szczęścia w pracy, zwiększyć kreatywność i innowacyjność zespołów oraz zapobiec wypaleniu i rotacji pracowników. 

 

 

Pracownia Życia zrodziła się z mojej pasji, jaką jest podnoszenie jakości życia i poczucia szczęścia poprzez zwiększanie samoświadomości, wdrażanie technik psychologii pozytywnej, psychologii szczęścia, filozofii Tu i Teraz oraz mądrości Wschodu. Codzienne dbanie o emocjonalny wellness i psychiczny wellbeing jest nie tylko moim stylem życia, ale też przesłaniem, którym chciałabym zarażać innych.

Ukończyłam kursy Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz kurs „Positive Psychology & Wellbeing” na Uniwersytecie Yale w USA. Aktualnie jestem słuchaczką prestiżowych studiów „Happiness Academy Studies” prowadzonych przez największy na świecie autorytet w dziedzinie holistycznego dobrostanu oraz teorii i praktyki szczęścia – Profesora Harwardu Tal Ben-Shahar.

Moimi Mistrzami od których czerpię najwięcej są praktycy dobrostanu tacy jak David R. Hawkins, Antony de Mello, Lao Tze, Ekhart Tolle, Martin Seligman, Sonya Lubomirsky, Ajahn Brahm, Abraham Hicks czy Alan Watts. Staram się także uczyć jak najwięcej od natury, od moich przyjaciół, od innych ludzi oraz od życia.

Czuję, że jest to moja wewnętrzna misja, aby dzielić się tym, czego na swojej drodze doświadczyłam i co udało mi się odkryć, gdyż jestem przekonana, że to są absolutnie najważniejsze rzeczy w życiu. Chcę pomóc każdemu w opanowaniu „wewnętrznej gry” i dotarciu do źródeł radości i szczęścia. Każdy bowiem zasługuje na spełnione życie. Nikt nas jednak nie uczył tego jak sobie radzić z własnym wnętrzem. W szkole nie nauczono nas NIC o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi. W domach też bywało różnie. Dlatego w dorosłym życiu warto przejąć odpowiedzialność za własne życie i dobrostan. Wyjść wreszcie z roli ofiary. Nauczyć się słuchać swojego wnętrza, dbać o siebie i swoje potrzeby. Przejąć ster naszego własnego życia, aby żeglować w kierunku pokoju, miłości, radości i spełnienia.  

—————————————————————————————————————————————————————————————-

W swojej pracy zawodowej od 20 lat zajmuję się również marketingiem internetowym. Pracowałam w korporacjach jako Marketing Manager, a następnie w 2010 roku założyłam agencję performance marketingu w interncie Internet Planet. Od 2012 roku prowadzę też kursy i szkolenia z Google Ads

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w roli zarówno pracownika korporacji jak i przedsiębiorcy, szkoleniowca i właściciela biznesu doskonale potrafię pogodzić interesy różnych grup i wypracować spójną strategię dobrostanu, z korzyścią dla całej organizacji.

Poznaj kim jesteś. Pokochaj siebie. Pozostań sobą

Najważniejsza podróż, w jaką można wyruszyć, to podróż w głąb siebie. To tu ukryte są wszystkie skarby świata. 

W swoją swoją „podróż w poszukiwaniu siebie i szczęścia” wyruszyłam kilkanaście lat temu i cały czas w niej jestem. Pomimo tego, że byłam w wielu miejscach na świecie to właśnie podróż do własnego wnętrza i do źródeł szczęścia okazała się najbardziej fascynującą wyprawą w moim życiu.

Od zawsze poszukiwałam sposobów na satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Intrygowało mnie „rozgryzienie życia”, zgłębienie ludzkiej psychiki i poznanie mechanizmów, które nią rządzą. Moje życie wewnętrzne zawsze było przebogate i działo się w nim tak wiele, że nie zawsze byłam w stanie to opanować. Przez kilkanaście lat zmagałam się z depresją. Liczne kursy, szkolenia, psychoterapia, medytacja, joga, mindfullness, niezliczona liczba książek i codzienne studiowanie siebie pozwoliło mi na to, aby wyjść z mroku i nauczyć się żyć pełniej i szczęśliwej. Nie był to proces ani łatwy, ani szybki. Wiele lat ze swojego dorosłego życia poświęciłam na to, aby zrozumieć siebie, zaakceptować, polubić i pokochać oraz odnaleźć swoją „ścieżkę życia”. Nie jest to jednak misja skończona, gdyż czuję, że wiele jeszcze fascynujących odkryć przede mną.

|

Szczęście nie jest stanem do osiągnięcia, ale sposobem podróżowania

~ Margaret Lee Runbeck

Według mnie droga do spełnionego życia składała się z trzech etapów:

=

Samopoznanie

Dziś wiem, że samoświadomość jest absolutną podstawą i filarem pełnego i satysfakcjonującego życia. Niestety nikt nie uczy nas w szkole jak rozpoznać swoje emocje, swoje unikalne talenty, swoje prawdziwe „Ja”. To jest praca, którą musimy samoświadomie wykonać sami w dorosłym życiu.

=

Akceptacja

(tego gdzie jestem, jaka jestem, jaki jest świat, jacy są ludzie). To po prostu zgoda na to co jest. Odpuszczenie. Uwolnienie. Brak oporu. Przełomem w tej kwestii u mnie była lektura wspaniałej książki Davida Hawkinsa „Sztuka Uwalniania”. Nie musisz nic naprawiać. Nie jesteś zepsutym przedmiotem. Twoją rolą jest jedynie pełna i bezwarunkowa akceptacja tego kim jesteś. Od tego momentu zaczyna się magia.

=

Techniki i sposoby na bardziej satysfakcjonujące i szczęśliwe życie

To jest etap, który obecnie najbardziej mnie fascynuje i pochłania. Cały czas odkrywam nowe metody i sposoby na to, aby moje życie było jeszcze lepsze i szczęśliwsze. Będę dzielić się z Tobą tymi odkryciami, abyś mogła także na własnej skórze doświadczyć tego samego:)

Czy jest jedna definicja szczęścia? Myślę, że nie. Namawiam Cię do poszukiwania Twojej własnej. Dla mnie jest to życie zgodne ze sobą, w wewnętrznej harmonii, work life balance, radość wewnętrzna, codzienny rozwój, samoświadomość, samopoznanie, totalna akceptacja, brak oporu wobec świata i życia, wdzięczność, flow, nadzieja i odwaga, aby podążać za głosem serca. To proces. Nie osiągnięcie jakiegoś magicznego pułapu, nirwany czy oświecenia. Poszukiwanie. Stawanie się. Droga.

Pamiętaj każdy ma nie tylko prawo, ale możliwość i zdolności do tego, aby żyć pełnią życia. Ty też możesz. Niezależnie od tego w jakim miejscu startujesz. Jeśli jesteś w życiowym dołku Twoja droga będzie nieco dłuższa. Będziesz też potrzebować więcej wsparcia, energii i czasu. Jeśli jesteś w tej formie przetrwalnikowej to chciałabym Ci powiedzieć „Wiem, co czujesz, byłam tam”. Postaraj się być łagodna/y dla siebie i cierpliwa/y. Poszukaj także pomocy – zobacz gdzie możesz ją znaleźć. Z mroku ciężko jest wyjść samemu.

Kiedy jesteś w dobrej kondycji psychicznej, jednak poszukujesz pełniejszego i szczęśliwszego życia to zachęcam Cię gorąco do pracy nad sobą. Uważam, że nic nie zastąpi samoobserwacji, samoświadomości i poszukiwania odpowiedzi wewnątrz siebie. Jesteś ze sobą 24h na dobę. Związek ze sobą to najbardziej istotna i najbardziej znacząca relacja w naszym życiu. Bez dobrego związku ze sobą nie zbudujesz satysfakcjonującej relacji z drugim człowiekiem. Jestem przekonana, że podstawą szczęścia jest zdrowa i pełna miłości relacja ze sobą.

O mnie

Kocham wolność, psychologię pozytywną oraz filozofię „tu i teraz”. Z biegiem lat coraz mniejszą wartośc mają dla mnie dobra materialne, a coraz bardziej cenię sobie spokój i wewnętrzną radość ,harmonię, relacje, kontakt z naturą. Jestem pasjonatką sportu, głównie siatkówki plażowej i sportów rakietkowych. Nałogowo gram w tenisa. Uprawiam też jogę. Medytuję. Kocham podróżować i żeglować. Od lat jestem zakochana w Hiszpanii,która  urzekła mnie nie tylko swoim przyjaznym klimatem ale głównie wszechobecną „radością życia”. Na zdjęciu jestem w Sitges – przepięknej miejscowości pod Barceloną .

A teraz zadaj sobie pytanie. Ile masz żyć? Ja nie wiem. Nikt nie wie.

A co jeśli mamy tylko jedno życie? Zadaj sobie proste pytanie – Jak chcesz przeżyć swoje życie?

Mam nadzieję, że wybierzesz pełnię życia!

Zapisz się do newslettera i pobierz prezent –
„5 codziennych praktyk, dzięki którym będziesz bardziej szczęśliwa”

Szkolenia, testy i poradniki - zobacz co dla Ciebie przygotowałam i pobierz darmowe materiały!