DOGONIĆ WŁASNE SZCZĘŚCIE

 

 

 

PRAKTYCZNY TRENING

BUDOWANIA DOBROSTANU

Odkryj psychologię pozytywną i poznaj prosty przepis na DOBRE ŻYCIE 

 

Znasz bajkę o Złotej Rybce? A gdybyś miała tylko jedno życzenie zamiast trzech, to co to by było?

Ludzie najczęściej pragną miłości, sławy, pieniędzy i władzy, ale nie zdają sobie z sprawy z tego, że to wszystko ma ich doprowadzić do jednego – do SZCZĘŚCIA. 

Szukamy szczęścia na milion różnych sposobów. Ale czy jesteśmy bardziej szczęśliwi? Dlaczego na świecie jest coraz więcej osób cierpiących na depresję? Dlaczego pomimo stopniowego bogacenia się społeczeństw mamy coraz mniej radości, zadowolenia i satysfakcji z życia? Dlaczego naszym życiem wciąż rządzi lęk, stres i chaos? 

Odpowiedź jest prosta – szukamy nie tam gdzie trzeba.

Tymczasem istnieje udowodniony naukowo przepis na szczęście, który wypracowali naukowcy zajmujący się psychologią pozytywną. Chcesz go poznać?

 

 

 

„Dogonić własne szczęście” – praktyczny warsztat budowania dobrostanu

Ten unikalny trening w formule „experiential learning” (nauka na doświadczeniu)  pozwoli Ci zbudować swój dobrostan, bez względu na zewnętrzne okoliczności. Warsztat jest  w całości oparty o najnowsze odkrycia psychologii pozytywnej. Poznasz na nim komponenty, które składają się na wielowymiarowość szczęścia, a także nauczysz się jak je wykorzystywać w praktyce.

Podstawy psychologii pozytywnej - czym naprawdę jest szczęście i jakie są jego komponenty

Pozytywne i wspierające relacje

Jak przestać się martwić i zacząć żyć bez lęku o przyszłość, czyli optymizmu można się nauczyć

 

jak oswoić lęk o przyszłość

W zgodzie ze sobą - jak zrozumieć siebie, odkryć swoje prawdziwe ja i żyć w zgodzie z nim

jak odnaleźć sens w pracy

Inteligencja emocjonalna - jak zrozumieć emocje

Jak wchodzić w stan flow, aby doświadczać ponadprzeciętnej motywacji i zaangażowania

 

Odkrywanie swojego potencjału - jak wykorzystać swoje talenty i mocne strony

Talenty Gallupa i testy talentów Gallupa

Budowanie pozytywności - pielęgnowanie uczuć pozytywnych

Ukojenie wewnętrznego dziecka

Odstresuj ciało, umysł i duszę - poznaj zbawienne techniki relaksacji połączonej z pozytywną wizualizacją

Szczęście to proces, a nie punkt docelowy na mapie zwanej życiem. Kluczem do szczęścia jest doświadczanie samej podróży. Przygotuj się więc na przejażdżkę! Budowanie szczęścia jest nieustającą i fascynującą przygodą, który wymaga od nas szczególnego sposobu doświadczania życia i świata. Nauczę Cię jak to zrobić, czyli jak rozpocząć swoją podróż w kierunku dobrostanu, aby następnie budować swoje szczęście na co dzień.

 

„Szczęście nie jest stanem do osiągnięcia, ale sposobem podróżowania”

Margaret Lee Runbeck

Dlaczego warto być szczęśliwym?

  • szczęśliwi ludzie żyją dłużej
  • szczęśliwi ludzie rzadziej chorują
  • szczęśliwi ludzie więcej zarabiają
  • szczęśliwi ludzie mają bardziej stabilne życie partnerskie
  • szczęśliwi ludzie mają więcej przyjaciół
  • szczęśliwi ludzie częściej i chętniej pomagają innym
  • szczęśliwi ludzie są bardziej twórczy i kreatywni
cytat o szczęściu - Zrób to co możliwe

Masz wpływ na swoje szczęście!

Zazwyczaj żyjemy w iluzji, iż to ludzie, wydarzenia i sytuacje są odpowiedzialne za nasz nastrój, humor, emocje i poczucie dobrostanu

Tymczasem…

Szczęście nie jest czymś co nam się przydarza. Szczęście jest jak mięsień, który możesz wzmacniać codziennie. To umiejętność, nad którą można i warto pracować!

Masz moc zmieniania własnego życia. Masz wpływ na własne szczęście. Masz wpływ na własne samopoczucie. Masz wpływ na swój dobrostan.

 

 

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

 

Czym jest psychologia pozytywna?

Psychologia Pozytywna to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie dziedzin psychologii, która koncentruje się na badaniu źródeł dobrego samopoczucia, dobrostanu i szczęścia, a także na urzeczywistnianiu potencjału ludzkiego. Jest swoistego rodzaju profilaktyką zdrowia psychicznego, która kładzie nacisk na wzmacnianie i dbanie o samopoczucie psychiczne kiedy jest ono dobre, w celu budowania odporności na przyszłość.

Psychologia pozytywna to w miarę nowa gałąź nauki. Powstała w 2000 roku w USA. W swoim założeniu jest uzupełnieniem tradycyjnej psychologii, która była od zawsze skoncentrowana na leczeniu patologii. Psychologia pozytywna jest bowiem nastawiona na rozwijaniu potencjału ludzkiego oraz poznawaniu źródeł szczęścia i dobrostanu. Nie tyle więc pomaga wyjść z kryzysów psychicznych, co daje odpowiedź na to „jak żyć” kiedy już przejdziemy kryzy i osiągniemy punkt zero. Psychologia pozytywna zakłada bowiem, że celem każdego człowieka jest życie wysokiej jakości, w którym może realizować pełnię swojego potencjału.

 

Wielowymiarowość szczęścia

Psychologia pozytywna łączy ona w sobie dwa starożytne, wcześniej przeciwstawne sobie podejścia, a mianowicie hedonizm i eudajmonizm. Zakłada bowiem, że pełne życie w rozkwicie zawiera w sobie zarówno przyjemności i pozytywne emocje, jak i głębokie poczucie sensu oraz życie zgodne z naszymi wewnętrznymi cnotami i wartościami.

 

Szczęście czy Dobrostan? Oto jest pytanie!

Szczęście kojarzy nam się z czymś ulotnym, efemerycznym, prawie nieosiągalnym. Albo też z amerykańskim “Happiness” i wiecznie uśmiechniętą buźką. Oczywiście wszyscy mamy w życiu chwile szczęścia, ale trwałe poczucie szczęścia, które będzie obecne z nami całą dobę 365 dni w roku to raczej ułuda niż rzeczywistość. Z drugiej strony dobrostan jest pojęciem o wiele szerszym. Dobrostan to stan pełnego zdrowia, a według definicji WHO zdrowie to nie tylko brak choroby, ale pełen dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny człowieka. Psychologia pozytywna, pomimo, iż posługuje się takimi stwierdzeniami jak Szczęście czy Pracoszczęście, to koncentruje się na holistycznym dobrostanie człowieka, a nie tylko na ulotnych, szczęśliwych chwilach.

 

 

Kim jestem

Nazywam się Ewa Chojecka i jestem Trenerką Psychologii Pozytywnej i Chief Happiness Officerem.

Prowadzę szkolenia, warsztaty i programy edukacyjne  pomagające podnieść poziom dobrostanu i szczęścia na co dzień, zarówno w życiu jak i w pracy.

Jestem zafascynowana podnoszeniem dobrostanu i jakości życia poprzez zwiększanie samoświadomości, wdrażanie technik psychologii pozytywnej, psychologii szczęścia, filozofii Tu i Teraz oraz mądrości Wschodu.

Ukończyłam kierunek „Psychologia Pozytywna – Trener umiejętności psychospołecznych” na UW oraz  „Happiness Studies Academy ” – program prowadzony przez największy na świecie autorytet w dziedzinie teorii i praktyki szczęścia – Profesora Harvardu Tal Ben-Shahar.

 

 

 

Opinie o moich szkoleniach

Świetny warsztat 🙂 Ewa w bardzo przyswajalny i obrazowy sposób rozłożyła problem stresu na czynniki pierwsze oraz zaprezentowała konkretne narzędzia i ćwiczenia do radzenia sobie z nim. Teraz najważniejsze, żeby znaleźć tę odrobinę czasu na konsekwentne wdrażanie wskazówek Ewy w życie.

– Agata

Warsztaty z Ewą były tym, czego potrzebowałam w trudnym czasie, kiedy moje ciało zaczęło dawać psychosomatyczne oznaki wyczerpania. Ewa doskonale sprawdza się w roli. Jej optymizm i niewyczerpywalna pozytywna energia w połączeniu z profesjonalną wiedzą, którą w sposób czytelny i praktyczny przekazuje innym powodują, że po sesji z nią poczułam silny przypływ mocy witalnych i wewnętrznego spokoju. Dziękuję bardzo.

– Paulina

Wow. Bardzo ciekawe odkrycie ze źródłem stresu jest przed wszystkim umysł w którym pojawia się 50 tys myśli dziennie. Dzięki koncentracji na wdzięczności i docenianu tego co dobre oraz technikom relaksacyjnym już zacząłem się czuć lepiej i mam w końcu poczucie że wiem jak to kontrolowac. Dziękuję Ewa. Czekam na więcej

– Mariusz

Ewa to prawdziwy motor napędowy do działania! Po uczestnictwie w jej webinarze zawsze przez kilka kolejnych dni odczuwam mnóstwo motywacji i energii. Ogromny zasób wiedzy – zarówno teoretycznej jak i praktycznej, i towarzyszące temu profesjonalne mentorskie podejście sprawiają, że Ewa to dla mnie autorytet w dziedzinie cochingu. Z czystym sumieniem polecam i rekomenduje zajęcia prowadzone przez Ewę – wyniosłam z nich więcej, niż z niejednej lektury dotyczącej tematyki slow life i mindfulness. 

– Marta

Świetnie zaplanowany warsztat, informacje podane ciekawej, skondensowanej formie. Dużo praktycznych ćwiczeń. Cały czas w pełnej interakcji z uczestnikami. Jestem pod wrażeniem, jak dużo wiedzy da się przekazać w tak krótkim czasie. 

– Aga

Zdecydowałem się na współpracę z Ewą, gdyż potrzebowaliśmy wzmocnić ducha „team spirit” w zespole zdalnym. Program „Digital Wellbeing” okazał się strzałem w 10! Ewa jest super pozytywną osobą, zaraziła nasz zespół dobrą energią, tak, że wszyscy wyczekiwali kolejnego spotkania. Sesje grupowe oprócz warstwy merytorycznej niosły również element integracyjny, więc dostawaliśmy 2w1. Ćwiczenia w których poznaliśmy bliżej siebie i sposoby w jakie powinniśmy się między sobą komunikować były dla nas bezcenne. Z całym zespołem serdecznie polecamy Pracownię Życia Ewy!

– Ela

Ewa, dziękuję Ci za to fantastyczne doświadczenie, jakim było uczestniczenie w Twoim warsztacie:) jesteś ciepłą, stwarzającą bezpieczną atmosferę, a przede wszystkim kompetentną prowadzącą:) wiarygodność, to kolejna cecha, która mnie do Ciebie przyciąga – jesteś absolutnie przekonująca w tym, co mówisz i robisz:) Dziękuję:)

– Viola

Są dni, kiedy masz wrażenie, że udało Ci się wycisnąć z nich każdą minutę, w takim naprawdę pozytywnym znaczeniu. Dla mnie takim właśnie dobrym dniem była sobota z warsztatami „Dogonić własne szczęście”, prowadzonymi fantastycznie przez Ewę. Psychologia pozytywna w pigułce, bardzo ciekawie i profesjonalnie przekazana wiedza, ćwiczenia, które pozwalają odkryć co nieco na własny temat (są niespodzianki!), do tego świetna atmosfera i mnóstwo pozytywnej energii od innych Uczestników. Szczęścia nie trzeba gonić, jest bliżej niż nam się wydaje😊 Chętnie wrócę, jeśli będzie ciąg dalszy!

– Agnieszka

Bardzo polecam warsztaty z Ewą , super kobieta, dobra energia, super ćwiczenia pomagające odkryć swoje wnętrze i wartości. Było super, a szarlotka w wykonaniu Ewy aby osłodzić nam wspólnie spędzony czas-REWELACJA

– Monika

Zapraszam Cię na fascynującą przygodę w formule „experiential learning, podczas której odzyskasz równowagę wewnętrzną i apetyt na ŻYCIE!

Warsztat trening Dobrostanu - Trener i uczestnicy