(Nowość) Mini-program 2 Wellbinary „JAK OSWOIĆ LĘK O PRZYSZŁOŚĆ I ODNALEŹĆ SPOKÓJ W NIESPOKOJNYCH CZASACH”

 

Stan lęku i zagrożenia jest z nami praktycznie permanentnie. Żyjemy w tzw. lęku uogólnionym, czyli wszechogarniającym i uniwersalnym lęku o przyszłość.

Lęk to podstawowa emocja pierwotna, która w umiarkowanych dawkach nam służy, chroni przed niebezpieczeństwem i mobilizuje do działania. Jednak z drugiej strony niekontrolowana spirala lęku jest zabójcza dla naszej psychiki, obniża odporność, niszczy zdrowie, zmniejsza zdolności poznawcze i koncentrację, zawęża pole widzenia, odcina kreatywne pokłady w naszym mózgu. Sprawia, że przechodzimy ze stanu rozkwitu w stan wegetacji i przetrwania.

W obliczu tak wielu wyzwań przed którymi stoimy ważne aby dać pracownikom autentyczne wsparcie i skuteczne narzędzia w zakresie radzenia z trudnymi emocjami i lękiem o przyszłość. Ten 2-odcinkowy wellbinar prowadzony na żywo pozwoli Twoim pracownikom wyjść ze spirali lęku i zamartwiania się. Dzięki tym warsztatom uczestnicy zrozumieją swój lęk, oswoją go i nauczą się jak go minimalizować, aby nie utrudniał pracy i normalnego funkcjonowania na co dzień.

Program:

  • Dlaczego warto oswajać lęk
  • Czym jest lęk – natura lęku
  • Audyt emocji – Co czuję? 
  • Co podwyższa poziom lęku i jak tego unikać?
  • 5cio stopniowy system radzenia sobie z lękiem
  • Najskuteczniejsze sposoby na złagodzenie trudnych emocji
  • Na zakończenie Relaksacja wprowadzająca w stan wyciszenia i spokoju

Wszyscy odczuwamy lęk i jest to pewne pocieszenie. Nie ma ludzi wolnych od lęku. Różnimy się tylko w sposobie przeżywania, intensywności i częstotliwości odczuwania lęku. A na to mamy już w dużej mierze wpływ. Nie chodzi więc o to, aby nie odczuwać lęku, a raczej o to jak działać pomimo lęku. Warto wypracować w sobie sposoby na to, aby lęk nami nie zawładnął i nie sparaliżował nas w życiu i działaniu.

Przeciętny Polak nie uzyskał w trakcie swojej edukacji żadnych kompetencji w zakresie psychologii i skutecznego radzenia sobie ze swoją ze swoim wnętrzem. W efekcie obserwujemy falę problemów psychicznych w tym coraz więcej osób cierpiących na chroniczny stres, wypalenie, zespół lęku uogólnionego czy depresję.

Pomóż swoim pracownikom w aktualnej sytuacji niepewności dostarczając im edukacyjne narzędzia do poradzenie sobie z lękiem, który ich dotyka. Zapraszam do kontaktu w sprawie dostępnych terminów.

Zobacz bezpłatny Wellbinar „Jak złagodzić lęk w niespokojnych czasach – 5 kroków do uwolnienia leku wojennego”

 

 

 

Jako Chief Happiness Officer, Trenerka Psychologii Pozytywnej i orędowniczka idei „pracoszczęścia” pomagam zadbać o emocjonalny wellness i psychiczny wellbeing pracowników, podnieść poziom szczęścia w pracy, zwiększyć kreatywność i innowacyjność zespołów oraz zapobiec wypaleniu i rotacji pracowników.

Prowadzę szkolenia i programy edukacyjne obejmujące najlepsze praktyki z dziedziny psychologii pozytywnej, filozofii szczęścia i mindfullness.

Współpracuję więc z firmami, którym bliski jest człowiek, ponieważ gorąco wierzę, że prosperująca organizacja zaczyna się od troski o ludzi, którzy ją budują.