W POGONI ZA WŁASNYM

(NIE) SZCZĘŚCIEM

Odkryj psychologię pozytywną i naucz się  budować szczęście i dobrostan na co dzień.

 

Gdybyś mógł/mogła wybrać dar, który otrzyma Twoje dziecko, to co by to było?

Badania przeprowadzone przez Eda Dienera w 2015 roku dowodzą, iż rodzice czasem pragną dla swoich dzieci zdrowia, bogactwa, sławy i sukcesu, lecz zawsze pragną jednego – SZCZĘŚCIA. Nic nie odzwierciedla bowiem lepiej jakości naszego życia niż poczucie szczęścia. Bo szczęście to nasza rzeczywista łączna wartość netto.

Program warsztatu:

 • Test szczęścia – sprawdź czy jesteś szczęśliwy?
 • Popularne mity na temat szczęścia (dowiesz się co na pewno nie przyniesie Ci szczęścia, a co może Ci je dać)
 • Podstawy psychologii pozytywnej. Czynniki, od których zależy nasze szczęście (poznasz główne czynniki szczęścia wg modelu PERMA i nauczysz się je stosować we własnym życiu)
 • Odkrywanie swoich talentów, mocnych stron i zasobów (wszyscy mamy mocne strony i siły charakteru, jednak czasem pozostają one ukryte. Wydobędziesz Twoje zasoby na światło dzienne i odkryjesz swój pełny potencjał)
 • Jak przestać się martwić i zacząć żyć (poznasz skuteczne sposoby na zamartwianie się i zobaczysz jak praktycznie wykorzystać je w swoim życiu)
 • Czy zawsze musimy być szczęśliwi? O inteligencji emocjonalnej i roli „trudnych” emocji w naszym życiu (w tej części poznasz role poszczególnych emocji, zwiększysz świadomość swoich emocji i emocji innych)
 • Budowanie pozytywności (poznasz techniki na wzmacnianie poczucia optymizmu i pielęgnowanie i wzmacnianie pozytywnych emocji)
 • Żyj pełnią życia! (jak wchodzić w stan flow, aby doświadczać ponadprzeciętnej radości, motywacji i zaangażowania)
 • Relaksacja i medytacja (doświadczysz zbawiennego, kojącego i uspakajającego działania medytacji połączonej z pozytywną wizualizacją)
Ewa Chojecka Pracownia Życia 1

Czy myślisz, że szczęście jest celem ostatecznym każdego człowieka? Pozwól, że wyprowadzę Cię z błędu. Badania naukowe wyraźnie udowodniły, iż szczęście to proces, a nie punkt docelowy na mapie zwanej życiem. Przygotuj się więc na przejażdzkę! Budowanie szczęścia jest nieustającą i fascynującą przygodą, który wymaga od nas szczególnego sposobu doświadczania życia i świata.

Wyobraź sobie piękną górę, na którą wchodzisz. Czy interesuje Cię tylko bycie na szczycie? A może prawdziwą nagrodą i satysfakcją jest cały proces, który trwa od czasu planowania i przygotowywania się, wizualizacji wyprawy, przez stan flow doświadczany podczas wspinaczki i obcowania z dziką przyrodą, aż po chwilę błogiego relaksu, dumy i uczucie ulgi, które osiągasz na szczycie, a także radosne świętowanie Twojego małego “sukcesu” z przyjaciółmi po zejściu z góry?

Tym co daje nam poczucie szczęścia nie jest bowiem samo osiągnięcie celu, ale radość jakiej doświadczamy w drodze do niego. Szczęście nie jest emocjonalną linią mety i stacją docelową. Kluczem do szczęścia jest doświadczanie samej podróży.

„Szczęście nie jest stanem do osiągnięcia, ale sposobem podróżowania”

Margaret Lee Runbeck

Kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Czy na myśl przychodzi Ci Elon Musk albo Bill Gates? Najbogatszym człowiekiem na świecie jest ten, który jest bogaty w przyjaciół, energię, czas, zdrowie, wartości duchowe, sens życia i pozytywne emocje. 

Szczęście jest wielowymiarowe, a na jego komponenty składają się:

 • Zadowolenie z życia
 • duchowość i poczucie sensu
 • pozytywne postawy i emocje
 • serdeczne relacje społeczne
 • interesująca praca oraz inne formy aktywności
 • wartości i cele życiowe
 • zdrowie somatyczne i psychiczne 
 • zasoby materialne wystarczające do zaspokojenia naszych potrzeb
Na podstawie Ed Diener, Robert Biswa-Diener “Szczęście. Odkrywanie bogactwa psychicznego”
cytat o szczęściu - Zrób to co możliwe

 

 

Masz wpływ na swoje szczęście!

Szczęście nie jest czymś co Ci się przydarza. To umiejętność, nad którą można i warto pracować! Dlaczego? Bo jest to zasób, z którego możemy czerpać nie tylko przyjemność, ale realne i konkretne korzyści!

 

​Jak szczęście wpływa na nasze życie

Badania psychologii pozytywnej z ostatnich 20 lat jednoznacznie wskazują na ścisłe powiązanie szczęścia z wieloma komponentami życia. Dotychczas zostało udowodnione, iż:

 • szczęśliwi ludzie żyją dłużej
 • szczęśliwi ludzie rzadziej chorują
 • szczęśliwi ludzie więcej zarabiają
 • szczęśliwi ludzie mają bardziej stabilne życie partnerskie
 • szczęśliwi ludzie mają więcej przyjaciół
 • szczęśliwi ludzie częściej i chętniej pomagają innym
 • szczęśliwi ludzie są bardziej twórczy i kreatywni

 

 

Warsztat „Zbuduj swoje własne szczęście”

Warsztat jest w całości oparty o najnowsze odkrycia psychologii pozytywnej w zakresie dobrostanu i szczęścia. Bazuje on na koncepcji PERMA, która jest życiowym osiągnięciem ojca psychologii pozytywnej Martina Seligmana.

 

 

 

 

90% praktyki +10% teorii

Na warsztacie poznasz i przećwiczysz na żywo techniki zwiększające poziom szczęścia. Otrzymasz narzędzia, dzięki którym będziesz w stanie zwiększać swój poziom emocji pozytywnych i dobrostanu w realnym życiu.

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

 

Psychologia pozytywna a toksyczna pozytywność

Obalmy tutaj jeszcze jeden mit. Chodzi o zjawisko zwane toksyczną pozytywnością, z którą psychologia pozytywna nie ma nic wspólnego. Psychologia pozytywna to dziedzina psychologii zajmująca się podłożem dobrostanu i szczęścia. Koncentruje się na urzeczywistnianiu potencjału ludzkiego i dążeniu do rozkwitu i pełnego życia. Jej ojcem jest Martin Seligman, wieloletni psycholog i autor niezliczone ilości badań oraz książek psychologicznych.

 

Kim jestem:

Nazywam się Ewa Chojecka i jestem trenerką Psychologii Pozytywnej oraz orędowniczką idei „pracoszczęścia”.

Jestem zafascynowana podnoszeniem dobrostanu i jakości życia poprzez zwiększanie samoświadomości, wdrażanie technik psychologii pozytywnej, psychologii szczęścia, filozofii Tu i Teraz oraz mądrości Wschodu.

Głęboko wierzę, że najważniejsza podróż, w jaką można wyruszyć, to podróż w głąb siebie. To tu ukryte są wszystkie skarby świata. Zapraszam Cię w tę podróż. Będę Twoim przewodnikiem i przyjacielem na tej drodze:)

Chcę pomóc każdemu w dotarciu do źródeł radości i szczęścia. Gorąco wierzę bowiem, że każdy zasługuje na spełnione i szczęśliwe życie.